שאול ניי צברי

?מאיפה אתה

שאול נאי צברי יליד ישראל. בן 47 גרוש אב יחיד אב ל-3 בנים בני 7, 10 13 נפצע פעמים רבות במהלך השירות הצבאי - נח צה"ל, מהי מוגבלותך? המוגבלות שלי היא PTSD - נפשי - פסיכולוגית, רגשית. במהלך השירות הצבאי הייתי לוחם בשטח. סבלתי מעימותים רבים אבל הושפעתי יותר מחמישה אירועים גדולים: נתפסתי במצב לינץ' ב-1994 בשם, נדקרתי ב-1992, הייתי לוחם במהלך אינתיפאדה 2 בה היו הרבה אירועים, הייתי הראשון ב-1992. זירת חילוץ עומס אוטובוס של תיירים שנפלו מצוק באילת ב-2009, הייתי בג'יפ שעלה באש. הצבא היה המשפחה שלי ואיבדתי חברים רבים במשפחה הזו במהלך שנות השירות שלי.

?מה המשמעות של אמנות עבורך

אמנות היא שלווה בחיים. זה שלום. זה אני. הבריחה שלי מהכאב היא כל כך חזקה שאני לא יכול לנשום. כל ציור הוא סיפור בתוכי. כל אחד מהם מציג את מצב הנפש שלי

?מתי התחלת לצייר

התחלתי לצייר אחרי תקרית האוטובוס - הלכתי לאיבוד, פגוע בכל הגוף, תוקפני, אלים, איבדתי את עצמי. מגיל 32 עד 35 בערך, לא הייתי עצמי ונקלעתי למריבות על כלום - אני. נלקחתי לבית החולים. לא ידעתי איפה אני. הייתי בחור נחמד לפני זה. מְחוּנָך. כשעזבתי את בית החולים, התחלתי עם בעיות עמותה - הראש שלי לא עבד נכון - קראתי את הדברים לא נכון ולא הצלחתי להכיר בבעיות. רציתי לסיים את זה, אבל לא הצלחתי לעשות את זה בעצמי. כשחזרתי לבית החולים, לקחתי צבע וצבעתי על הקיר וציירתי מה שרציתי. לא יכולתי לדבר. דרך האמנות הסברתי מה אני רוצה. למרות שציירתי וציירתי, התחלתי את הטיפול שלי. דרך תל השומר שיקום התחלתי להבין שזו דרך לבטא את הכאב והסבל הפנימי שלי שהובילו אותי להתנהגות הקשה.

?מה הסגנון שלך

אני צובע עם הידיים רוב הזמן. הסגנון שלי הוא מה שמאפשר לי לבטא את הדברים שבי שצריכים לצאת החוצה. אני משתפת במה שאני מרגיש. למשל, כשאני ב התקף, אני מצייר. אם החברים שלי רואים שאני כועס, הם אומרים לי ללכת לצייר כדי להוציא את זה. הם יודעים שאחרי אני אהיה רגוע. קיבלתי הרבה תמיכה בתוצאות. אני נותן הרצאות - כי כל ציור הוא סיפור. העובדה שכל אחד מהם הוא סיפור, אנשים אוהבים אותו ורוצים לקנות. קנה סיפור. למרות שאני יכול לדבר על סיפור הציור שלי לקבוצה, קשה לי מאוד לדבר עם אנשים אחרי.

Pinot Igul

+972-52-885-0024

[email protected]